Hakkımızda

Hakkımızda


Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A. Ş. 1991 yılında Aydın’ın ilk özel okulu Başak Koleji’ni açarak eğitim alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. Bugün tam kapasite doluluk oranıyla ve 1000’i aşkın mezunuyla Ege Bölgesi’nin özel öğretimdeki dev çınarıdır.

Çeyrek asırlık deneyimi arkasında bırakan Başak Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş.; kendi bünyesinde yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde 2015 yılında Türkiye’nin ilk Avrupa’nın ise en kapsamlı Matematik Müzesi’ni oluşturmuştur. Ayrıca aynı yıl Türkiye’nin ilk Açık Hava Bilim Parkı’nı inşa etmiştir. Tüm deney istasyonları kendi bünyesinde üreten kurum, bugün tüm Türkiye’ye Açık Hava Bilim Parkı konusunda projelendirme yapmakta, materyal temin etmektedir. Birçok ilke imza atan kurum Singapur matematik yöntemini kurumunda uygulayarak yenilikçi bir adım daha atmıştır. Montessori modelini anaokullarında uygulayan kurum, Montessori eğitiminin yaygınlaşması için yine Türkiye’de ilk kez Montessori materyallerini üretmiş ve ülkemizin okul öncesi eğitiminin hizmetine sunmuştur. Montessori Çocuk Akademisi markasıyla anaokulu bayilikleri vermektedir.

Kendi yayınlarını, interaktif eğitim sistemini oluşturan kurum, sanal sınıf üzerinden eğitim yapmaya da devam etmektedir. Bunların yanı sıra Vedic Matematiği ile Türkiye’yi tanıştıran kurum, bugün oluşturduğu Math Monkey markasıyla dünyanın, matematik alanında oluşturduğu deneyim ve birikimi, Türk Eğitim sistemi ve müfredatı doğrultusunda şekillendirerek ülkenin matematik eğitiminin hizmetine sunmuştur.